Emziren Annelere: Humana Still Tea

Beğendiysen sen de paylaş 🙂Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+

Humana Still Tea

Sezeryan ile doğum yapan ve süt gelmedi endişesi yaşayan biri olmam doğaldır. Doğumdan 4 gün sonra ancak bebeğimi doyuracak kadar süt oluşumu başladı. Tabii bu zaman zarfında oldukça stresli bir dönem yaşadığımı da açıkça ifade edeyim.

Hastanede 2 gece kaldık. 2. gün bebek aç kaldığı için mama takviyesine başlandı. BU yeni bir

anne için çok kötü bir durum, duyguymuş. “Bebeğimi aç bırakıyorum, besleyemiyorum” düşüncesi ve gelen gidenin “Süt gelmiyor mu, çocuk aç mı kalıyor, mama mı veriyorsunuz” şeklindeki acıyan soruları da bir o kadar arttırıyor bu bebeğe yetememezlik duygusunu.

Taburcu olacağımız son gün bunu artık kabullendim ve kendime üzülmek yerine bir çözüm aramaya başladım. Tabii ki beslenme ve bol bol bol bol bol su çok önemli. Ama her gelen hemşire, bebek hemşiresi, kendi doktorum, çocuk doktoruna tek tek sormaya başladım.

“Sütüm gelmiyor, ne yapabilirim?”

Cevapları hep aynıydı.

“Günde 3-4 litre su iç. Düzenli beslen, öğün atlama. Humana’nın emziren anneler için olan Still Tea çayını kullan.”

3. gün eve geldiğimizde çayı aldık ve 3. gün akşam kullanmaya başladım. 4. gün akşama doğru bebek emdikten sonra acından ağlamamaya, 4. gün gece de bol bol süt gelmeye başladı. 6. günde mama takviyesini bıraktık.

Çayı alırsanız aslında oralet gibi olduğunu göreceksiniz. Bu sizi yanıltmasın, içinde herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor, tamamen bitkisel bir çay. Ayrıca hastanedeki hemşiremden öğrendiğim kadarıyla çayın aslında süt yapıcı bir içeriği yokmuş. Dediğine göre içinde Rezene ve bir çok bitki bulunan bu çay vücudu dinlendirmeye, sakinleştirmeye, stresi ve yorgunluğu almaya yarıyormuş. Dinlenen bir vücut da süt yapımına odaklanabiliyormuş.

İlk zamanlar günde 3 defa kullandım. Şimdilerde (25 günlük olduk) günde 1 defa sabahları kullanıyorum, bazen gerek duymuyorum bile.

1 su bardağı oda sıcaklığındaki suya 2 tepeleme tatlı kaşığı çay koyup karıştırıyor ve afiyetle içiyorum. Tadı kötü değil, o konuda da endişeniz varsa unutun.

Ben faydasını gördüm. Tabii ki tek etken bu çayı içmem değil. Unutmayın: özellikle sıcaklarda günde en az 3 litre su. Bol bol dinlenme. Düzenli beslenme. Bir de Still Tea 🙂

Anne sütünü artırmaya faydalı besinler de var. Bunların da faydası çok oluyor. Tam liste için BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

177 defa okundu.

Beğendiysen sen de paylaş 🙂Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on TumblrShare on Google+

08 Ağustos 2015 Annelik DeneyimleriGenelTavsiye Ediyoruz
No comments yet


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı